cuptor de muflă controlat de program
Contact Info
- Adresă:Bloc 1, Nr. 5500, Strada Yuanjiang, Districtul Minhang, Orașul Shanghai, Cod poștal:
- Contact: 高洁
- Tel:13761436048
- E-mail:3982822529@qq.com
Alte produse
Cuptor de muflă programabil, este un cuptor electric cu funcționare periodică. Poate fi utilizat pentru sinterizare, încălzire și tratament termic în laboratoare ale unităților din domeniile cărbunelui, energiei electrice, industriei chimice, materialelor de construcții, metalurgiei, cercetării științifice, precum și ale universităților și colegiilor.
I. Caracteristicile principale ale cuptorului de muflă programabil
1. Seria YJP de cuptoare de muflă programabile integrate adoptă un design general și un design de meniu ușor de utilizat, fiind echipate cu un afișaj digital cu cristale lichide programabil, cu luminozitate ridicată și vizor larg, iar indicațiile sunt clare și intuitive.
2. Tehnologia de control industrial PID cu auto-reglare, cu programare de 30 de etape, potrivită pentru procese experimentale complexe, control inteligent cu microcalculator, rezolvând probleme precum supraîncălzirea, oferind un efect de control al temperaturii excelent.
3. După setarea temperaturii, afișajul controlează automat încălzirea, menținând temperatura constantă, cu o precizie și stabilitate de control al temperaturii ridicate.
4. Alarma acustică și optică pentru defecțiuni, alarma acustică și optică pentru supraîncălzire, precum și întreruperea automată a ieșirii de încălzire.
II. Parametri principali
Model |
YJP-2.5-10 (2.5-12) |
YJP-4-10 |
YJP-5-12 |
YJP-8-10 |
YJP-10-12 |
YJP-12-10 |
YJP-12-12 |
Gama de temperatură |
100 ~ 1000℃ (1200℃) |
100 ~ 1000℃ |
100 ~ 1200℃ |
100 ~ 1000℃ |
100 ~ 1200℃ |
100 ~ 1000℃ |
100 ~ 1200℃ |
Fluctuație de temperatură |
±2℃ |
±2℃ |
±2℃ |
±2℃ |
±2℃ |
±2℃ |
±2℃ |
Precizie de afișare |
1℃ |
1℃ |
1℃ |
1℃ |
1℃ |
1℃ |
1℃ |
Dimensiuni cameră de încălzire |
80*120*200 |
120*200*300 |
120*200*300 |
160*250*400 |
160*250*400 |
200*300*500 |
200*300*500 |
Viteză de creștere a temperaturii |
Medie mai mică de 10℃/min |
Medie mai mică de 10℃/min |
Medie mai mică de 10℃/min |
Medie mai mică de 10℃/min |
Medie mai mică de 10℃/min |
Medie mai mică de 10℃/min |
Medie mai mică de 10℃/min |
Putere totală |
2.5kw |
4kw |
5kw |
8kw |
10kw |
12kw |
12kw |
Sursă de alimentare |
220V, 50Hz |
220V, 50Hz |
220V, 50Hz |
380V, 50Hz |
380V, 50Hz |
380V, 50Hz |
380V, 50Hz |
Material carcasă externă |
Carcasa externă este realizată din tablă rece de calitate superioară, tratată cu fosfatare și acoperire cu vopsea la temperatură înaltă, culoarea fiind gri calculator. |
||||||
Material cameră de încălzire |
Este realizată din căptușeală cu conținut ridicat de aluminiu, cu rezistență bună la uzură, iar cameră de încălzire generează căldură pe toate cele patru laturi (sus, jos, stânga, dreapta). |
||||||
Metodă de izolare termică |
Cărămizi izolatoare și vată izolatoare |
||||||
Orificiu de măsurare a temperaturii |
Termocuplul intră din partea superioară din spate a cuptorului. |
||||||
Bornă de conexiune |
Bornă de conexiune a firului de încălzire este situată în partea inferioară din spate a cuptorului. |
||||||
Controler |
Situat în partea inferioară a cuptorului, cu sistem de control încorporat, conectat la cuptor prin cablu de compensare. |
||||||
Element de încălzire |
Resistență electrică de înaltă temperatură |
||||||
Ambalaj standard |
Lemn |
||||||
Măsurare temperatură |
Termocuplu nicrom-niciliniu de tip K |
||||||
Sistem de control |
Reglare PID, precizie de afișare 1℃ |
||||||
Electrice complete |
Utilizează contactoare de marcă, ventilator de răcire și relee solide. |
||||||
Mod de funcționare |
Se poate seta timpul de lucru, și când se atinge timpul de menținere a temperaturii constante, cuptorul se oprește automat. |
||||||
Protecție supraîncălzire |
Dispozitiv de protecție la supraîncălzire de două niveluri încorporat, dublă siguranță. Alarmă la supraîncălzire, întrerupere la supraîncălzire. |
||||||
Mod de funcționare |
Programare completă a intervalului de temperatură, setare de 30 de etape de program, control automat al creșterii și menținerii temperaturii. |
||||||
| Categorie industrie: | Instruments & Meters/Laboratory Instrument Devices/Constant Temperature Test Equipment |
|---|---|
| Categorie produs: | |
| Marcă: | |
| Specificații: | |
| Stoc: | |
| Origine: |